☙ Skład Literacki - to miejsce ma znaczenie! ✦ Autorskie wiersze i teksty ✦ Muzyka, grafika i film ✦ Odwiedzaj, oceniaj i komentuj! ✦ ✍ Zostaw swój ślad! ✦ Pozdrawiam wszystkich czytelników! © Artbook

✧ Pod ziemią

Zagrabił liście i położył różę. Wcześniej odłożył konewkę. Cały czas mówił coś do siebie. Rozglądał się nerwowo. W końcu usiadł na ławce, a wzrok utkwił w kierunku bramy. Czekał aż przyjdzie. Wydobył z kieszeni zdjęcie. Wpatrywał się i wspominał. Zaczął szlochać...

Był czas, że czerpało się z życia ile się da. A nawet więcej. Tym razem należy się zatrzymać i poczekać. 

W oddali dało się dostrzec pewną sylwetkę. Co prawda dość niewyraźną, ale postać zbliżała się żwawo, a krok był zdecydowany i śmiały. 

Ktoś szybko otworzył wieko i zapytał czy wszystko zostało przygotowane zgodnie z życzeniem. Po anemicznym skinieniu głową, klient ubrał na siebie odświętny strój i zamknął za sobą drzwi. 

Ostatnie spotkanie umówił pod ziemią.

© Artbook

14 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. No cóż, życie...
   Niektórzy chcą być razem do końca.
   Dosłownie...

   Usuń
 2. ..niesamowita, bardzo niezwykła sytuacja.. trochę przerażająca..
  świetne zdjęcie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje 🙂 O! I to mnie cieszy jeśli ta historia wywołała takie uczucia 😉Lubię czasami napisać coś intrygującego i nieoczywistego.

   Usuń
  2. Tekst porusza wyobraźnię... niepokoi ... co poniektórych przeraża... zapewne dlatego tak niewielu chce na ten temat dyskutować . :) Osobiście mam tylko nadzieję, że to "spotkanie " pod ziemią będzie milsze niż to na ziemi :) Jeśli nie , to darujmy sobie :)

   Usuń
  3. No, niektórzy postanawiają być ze sobą na zawsze bez względu na miejsce 😉 Wszystko przestaje mieć sens kiedy nie możemy żyć obok najbliższej nam osoby.

   Usuń
  4. Wydaje mi się to niedojrzałą postawą , jakąś formą uzależnienia od drugiego człowieka, oznaką braku siebie . Życie po stracie nigdy nie jest takie samo jak przedtem. To fakt. Rozumiem towarzyszące temu cierpienie, jest ono czymś czymś oczywistym , ale z czasem trzeba się z nim uporać i żyć dalej. Żałoba jest doświadczeniem trudnym i bolesnym, jest jednak również doświadczeniem ważnym, przez które trzeba przejść, aby znów móc odnaleźć w życiu pełnię, radość i pójść do przodu mimo poniesionej straty. Wszak możliwe jest jednak odkrycie w nim nowego sensu i odzyskanie szczęścia.

   Usuń
  5. Ciekawy punkt widzenia 😉 Bardzo rozsądny i raczej pożądany z takiego racjonalnego i społecznego podejścia do tematu. Z reguły tak to się odbywa: ktoś z kimś był przez wiele lat, ten ktoś umiera, przechodzi przez okres żałoby, a potem stopniowo wraca do życia tu i teraz. Chciałem napisać krótką fikcyjną historię, która stanowiłaby wyjątek od reguły 😉 Coś na motywach tragicznej miłości i szeroko pojętego romantyzmu. Dzięki temu, mogę czytać, tak dobre komentarze jak Twój i przyjrzeć się interpretacji tego tekstu z różnych stron. To dla mnie bardzo cenne doświadczenie. Dziękuje i pozdrawiam!

   Usuń
  6. Moja interpretacja jest moja :) Twoja historia ... oczywiście ma swoje odzwierciedlenie w realnym życiu. Tu podam przykład moich rodziców , którzy zmarli w jednym roku w odstępie niespełna 6 miesięcy. Przeżyli ze sobą całe życie i gdy zmarła moja mama to tato nie potrafił bez niej żyć, wyłączył się , poddał i szybko ku mojej rozpaczy udał się na wyznaczone przez żonę spotkanie ...

   Usuń
  7. Bardzo mi przykro z powodu Twoich rodziców 😔 Rzeczywiście, to musiał być bardzo trudny okres dla ciebie, biorąc pod uwagę krótki odstęp czasu. Z drugiej strony, tak sobie pomyślałem, jak niektóre napisane historie mogą splatać się z rzeczywistością. To niesamowite...

   Usuń
 3. Intrygujący tekst....... choć dla wierzących w życie po życiu może i krzepiący. Nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, fajnie, że zadziałał intrygująco i dał do myślenia 😉 I o to poniekąd chodziło. Myślę, że oni po prostu razem sobie zasnęli i czekają jak się obudzą 😉 Dzięki, pozdrawiam!

   Usuń
 4. ,,Ostatnie spotkanie umówił pod ziemią". Każdy z nas będzie miał takie spotkanie. Ze śmiercią spotykam się często i w tym momencie również tak się niestety złożyło, dlatego Twój tekst bardzo do mnie trafia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, póki co taka kolej rzeczy. Przykro mi, że że śmiercią spotykasz się tak często 😕 Zacytowałaś ważne zdanie tego tekstu. Pozdrawiam, wszystkiego dobrego! 🖐️

   Usuń