☙ Skład Literacki - to miejsce ma znaczenie! ✦ Autorskie wiersze i teksty ✦ Muzyka, grafika i film ✦ Odwiedzaj, oceniaj i komentuj! ✦ ✍ Zostaw swój ślad! ✦ Pozdrawiam wszystkich czytelników! © Artbook

✧ stereotypy


łam granice

zastosuj dźwignie

bezsprzecznych

form


nie dotykaj

słowa

nakarm myśli

ciszą


potem

przestań

na chwilę

pilnuj


istota przesłania

zapuka o świcie

odmieni

los


jak lustro

o którym

wiadomo

że patrzy


w oczy


© Artbook

10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Z podziękowaniem za miłe słowa przesyła © Artbook 😉

   Usuń
 2. Hipnotyzujące jest to zdjęcie. I tak patrzę na nie i patrzę. Tak przyciąga moją uwagę, że już tekst gra mniejszą rolę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, to ciekawe zdjęcie nie bez powodu uzupełnia tekst 😉 Czy to z perspektywy, czy w oparciu o nie (czytaj drzewo, które sobie wybierzesz 😄), można podumać bez reszty...

   Usuń
 3. Można próbować zmniejszać działanie stereotypów na nasze postrzeganie rzeczywistości , ale trzeba być świadomym ich istnienia. Z pewnością nie da się sprawić, aby przestały dochodzić do głosu w naszym życiu, ale na pewno możemy im nie ulegać z taką łatwością, jak wtedy, kiedy nie jesteśmy świadomi ich istnienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie! Sęk w tym, aby mieć właściwe spojrzenie oparte na wartościach, wiedzy i ugruntowanych przekonaniach, to i stereotypy (jak nazwa wskazuje) nie będą takie jednoznaczne i autorytatywne w naszym świecie. Sprawdzić i sprawdzać nie zaszkodzi, a często ten wysiłek przekłada się na znalezienie prawdy, która burzy wcześniej przyjęte stereotypy jako fakt.

   Usuń
 4. Artbook'u, jestem pod wrażeniem, znakomitego przekazu twoich myśli !
  ..nie wolno dać się 'zamknąć w stereotypach'.. są ludzie, którzy wiedzą o świecie tyle, co zobaczyli w necie.. mają w głowie zaszufladkowane skojarzenia, stereotypów, które uważają za własne poglądy..
  ..uważam, że powinno się dociekać prawdy, zasięgać wszelkich info u źródła, samodzielnie myśleć i nie słuchając innych..
  zawsze robię to co lubię, łamię wszelakie stereotypy z uśmiechem na twarzy ;)

  - pozdrawiam, dobrego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę miło to czytać AnSa! 😊 Witaj zatem w klubie ludzi otwartych, rozsądnych i wnikliwych 😉 To tak z przymrużeniem oka, ale wiadomo o co chodzi. Dobrze mieć otwarty umysł i dać zawsze sobie czas na analizę słów, chwil, wydarzeń i kontekstu, który jest nam serwowany na każdym kroku 😉

   Pozdrawiam i dziękuje za twoją obecność i wartościowe komentarze! 👍🙂

   Usuń