☙ Skład Literacki - to miejsce ma znaczenie! ✦ Autorskie wiersze i teksty ✦ Muzyka, grafika i film ✦ Odwiedzaj, oceniaj i komentuj! ✦ ✍ Zostaw swój ślad! ✦ Pozdrawiam wszystkich czytelników! © Artbook

✧ manipulacja


uważajcie 

na cukier

nie taki zdrowy

jak o nim mowa

 

uważajcie 

na benzynę

i olej

dobrze go mieć

w głowie

 

uważajcie

na węgiel

spala za dużo

emocji

niż nam się

wydaje

 

uważajcie

na decyzje

nie muszą być

takie same

jak większość

 

wybrała


© Artbook

16 komentarzy:

 1. To prawda. Te wszystkie aspekty, o których wspominasz są teraz bardzo silną mocą manipulacji społecznej. Obyśmy nie dali się zwariować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie podsumowana rzeczywistość!
  jotka

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczególnie te decyzje! Bo one zależą od stopnia przyzwolenia na zmanipulowanie. Otwórzmy głowy!
  Wspaniała myśl w wierszu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, otwarty umysł pomaga nie dać się zmanipulować 🙂

   Usuń
 4. Manipulacja to obrzydliwa sprawa.... trzeba być czujnym...

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem jedną z kilku milionów ofiar manipulacji - śni mi się po nocach pusta piwnica, zimny piec.... i zbawcy, którzy wypełnią węglowym żarem palenisko. To jest jednak chodzenie po linie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za szczerość donka 😉 Myślę, że nie ma wśród nas osoby, która choć raz nie uległa manipulacji, propagandzie czy spekulacjom. To rodzaj broni. Używa się jej, aby odwrócić naszą uwagę, wywołać panikę lub sprawić, że zaczniemy się bać. Dobrze być czujnym, uważnym i nie dać się zlapać 😉

   Usuń
 6. ..świetny wiersz Artbook'u i tak bardzo na czasie..
  manipulacja to plaga naszych czasów, jest wszechobecną codziennością .. powiem tak : szczególnie rzucają się w oczy, zalewające nas wszem i wobec reklamy rażące mnie na każdym kroku .. mogłabym mnożyć przykłady, gdyż manipulowanie nami jest WSZĘDZIE – w marketingu, w polityce, w mediach społecznościowych i również w relacjach rodzinnych i partnerskich..
  ..każda manipulacja jest wywieraniem wpływu, choć nie każde wywieranie wpływu jest manipulacją.. dobrze jest zdawać sobie z tego sprawę, aby starać się nie ulegać wszelakim manipulacjom..

  - pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ansa 🙂
   No cóż, pozostaje mi się zgodzić z twoimi obserwacjami. Mnóstwo zakłamania na każdym szczeblu, ale wszyscy oczekują prawdy i uczciwości. Żyjemy w dziwnym świecie. Wydaje się, że wszystko odwrócono do góry nogami i to ma nam pasować😉 Pozdrawiam czujnych, ostrożnych i samodzielnie myślących 😉

   Usuń
 7. Na wszystko trzeba uważać... Być ostrożnym, ale czy to nas uchroni przed nabraniem się w którymś momencie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie nie uchroni, bo nie sposób być cały czas na tak zwanym 'standby'. Ale z drugiej strony, jeśli możemy mieć na coś wpływ, to warto się zatrzymać i pomyśleć zanim pójdziemy dalej😉 Tak jakoś intuicyjnie to czuje, że warto uważać na informacje, które pryzmujemy za prawdziwe. Pozdrawiam!

   Usuń