☙ Skład Literacki - to miejsce ma znaczenie! ✦ Autorskie wiersze i teksty ✦ Muzyka, grafika i film ✦ Odwiedzaj, oceniaj i komentuj! ✦ ✍ Zostaw swój ślad! ✦ Pozdrawiam wszystkich czytelników! © Artbook

✧ potencjał


w rzeczywistości

nie ma miejsca

na bujanie 

w obłokach

 

tymczasem

 

promień słońca

odsłania

 

potencjał

 

© Artbook

14 komentarzy:

 1. Idąc w stronę słońca, możemy oderwać się od rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze powinno być miejsce i czas na bujanie w obłokach!
  jotka

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywistość bywa brutalna, ale warto robić jej na przekór i bujac w obłokach, marzyć ile wlezie, a może nam odpuści i nawet pozwoli spełnić to marzenie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, też tak uważam 😉 Marzenia, to cele, do których zmierzamy po swojemu 😉

   Usuń
 4. Promienie słoneczne sprzyjają wzrostowi poziomu hormonów, w tym serotoniny, która powoduje, że czujemy się szczęśliwsi. Zatem dobrze jest oderwać się od monitora i przejść się na półgodzinny spacer, który przewietrzy głowę i poprawi samopoczucie... :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak mawiali Kiepscy i ich przyjaciele: "No jak nie, jak tak?!" Na sto bujnięć w obłokach, choć jedno może mieć szanse powodzenia. Nawet w przedsiębiorczości jest coś takiego, jak "burza mózgów", gdzie spisuje się każdą, najmniej możliwą nawet do wykonania metodę rozwiązania problemu, a potem każdą się dyskutuje i wybiera te, które mają szanse powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo fajna metoda! 😉 Drogą eliminacji i redukcji wybiera się najlepsze opcje spośród wielu. Dobrze, że są 😄

   Przy okazji jak już wspominiałeś, trochę szkoda, że Kiepskich już nie będzie 😒 Jaby nie patrzeć, to kawłek życia i historii każdego z nas (śmiesznego i topornego), ale pokazali polską rzeczywistość pod każdym możliwym kątem😉

   Usuń
 6. Co dla kogo jest promieniem odsłaniającym potencjał- nie każdy wie. A może nie każdy szuka światła/ ma szansę , by go znaleźć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że tekst skłonił do refleksji 😉

   Usuń
 7. ..każdy człowiek w momencie urodzenia ma jakiś własny potencjał : zestaw talentów, mocne strony, predyspozycje.. potencjał przeciętnego człowieka to taki niezbadany ocean, taki dziewiczy kontynent możliwości..
  ..uwielbiam bujać w obłokach i wciąż marzę i marzę na jawie ..
  i.. wciąż 'idę, ciągle idę w stronę słońca..' ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy z nas jest ważny i potrzebny! Świadczy o tym to, że pojawiliśmy się na świecie (nie ważne czy byliśmy w tak zwanym planie, a może jesteśmy przez przypadek 😉) i ma to ogromne znaczenie dla Świata.

   Usuń