☙ Skład Literacki - to miejsce ma znaczenie! ✦ Autorskie wiersze i teksty ✦ Muzyka, grafika i film ✦ Odwiedzaj, oceniaj i komentuj! ✦ ✍ Zostaw swój ślad! ✦ Pozdrawiam wszystkich czytelników! © Artbook

♞ Zdo(a)lny do wszystkiego

Bez wątpienia dobra i ciekawa praca może być źródłem zadowolenia i satysfakcji w naszym życiu. Jednak nie każdy z nas pracuje tam gdzie by chciał. Często wykonujemy zajęcia, które wydają nam się nużące. Niektóre sprawiają, że wracamy po całym dniu pracy bardzo zmęczeni. A w domu czeka aż nadto kolejnych obowiązków. Niemniej wielu z nas ceni swoją pracę, ponieważ może się w niej realizować, spełniać swoje ambicje oraz cieszyć się z rezultatów swoich działań. Dla większości główną motywacją jest stabilność finansowa, która odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa w życiu osobistym lub rodzinnym. 

Jeśli zaczyna brakować pracy lub trudno o nią, to bardzo łatwo o zniechęcenie, przygnębienie, frustracje, a w niedługim czasie również o lęk, niepewność i obawy o przyszłość. Na szczęście obecnie nie brakuje pracy. Co więcej, niektórzy chcą pracować, wręcz garną się do swojej pracy, która jeszcze niedawno wydawała się zajęciem do zmiany. Ale na drodze stanęły liczne obostrzenia w związku z pandemią. Mamy więc do czynienia z niezwykłą sytuacją. Jest praca, ale jakby jej nie było. Oczywiście sytuacja ta dotyczy wybranych zawodów i usług, ale trzeba przyznać, że to dość kuriozalna i nietypowa chwila w życiu zawodowym wielu ludzi.

Pandemiczna rzeczywistość, w której bierzemy udział od wielu miesięcy odbija się, nie tylko przysłowiową czkawką, ale również zaczęła siać spustoszenie w sferze psychicznej, emocjonalnej, społecznej i ekonomicznej każdego z nas. Praca zdalna nie dla każdego jest rozwiązaniem. Nie da się prowadzić autobusu w domu przez komputer (no chyba, że lubisz grać na symulatorach), nie zbudujesz domu (no chyba, że zaprojektujesz jakieś cudo), nie nakarmisz ludzi (no chyba, że wyślesz przepis, albo podzielisz się nim na forum kulinarnym) i w końcu nie naprawisz pewnych rzeczy (no chyba, że wyślesz link z filmem i wskazówkami, ale kto to będzie w końcu naprawiał?). Oczywiście nie wyczerpałem wszystkich sytuacji. Powyższe kwestie ująłem w nieco żartobliwej formie, ale myślę, że wiemy o co chodzi. A waszym zdaniem, jakiej pracy nie da się wykonywać zdalnie, przez komputer? Koniecznie dajcie znać, z chęcią zapoznam się z waszymi spostrzeżeniami. 

Jeśli już pracujesz zdalnie i dobrze się w tym czujesz, to zadbaj o swój fotel, żeby naprawdę był dla ciebie oparciem, a kółka trzymały poziom 😄


© Artbook

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz