☙ Skład Literacki - to miejsce ma znaczenie! ✦ Autorskie wiersze i teksty ✦ Muzyka, grafika i film ✦ Odwiedzaj, oceniaj i komentuj! ✦ ✍ Zostaw swój ślad! ✦ Pozdrawiam wszystkich czytelników! © Artbook

♞ Dobro procentuje

W ostatnim roku pandemia COVID-19 każdemu z nas dała się we znaki. Niejeden stracił pracę lub boi się, że tak się stanie. Inni walczą o przetrwanie swojego biznesu lub stracili swoje utrzymanie. Drudzy z kolei poważnie zachorowali albo stracili swoich bliskich. Czujemy niepokój, obawy, a nawet strach, jakby tego było mało w poprzednich latach. Każdego dnia media bombardują nas złymi doniesieniami. Wielu przestało oglądać i słuchać telewizji i radia. Internet jest pełen dezinformacji i fake news'ów, niemniej stanowi najlepsze z możliwych źródeł informacji, ponieważ, to my sami decydujemy o tym, co do nas dociera. Jednak i tutaj łatwo o tendencyjne, zmanipulowane i nieprawdziwe treści.

Z natury jestem optymistą i wiem, że wszystko co dzisiaj robimy dla dobra drugich procentuje. Lubimy pomagać, cieszymy się, kiedy możemy rozwiązać czyiś problem i jesteśmy wdzięczni kiedy inni pomagają nam. Taka symbioza umacnia wzajemne zależności. Sprawia, że jesteśmy wrażliwsi, uważni, spostrzegawczy i wyczuleni na czyjeś potrzeby. Być może te zalety i cechy dopiero się w nas rodzą lub kształtują, ale dobrze, że budzą się w ogóle, ponieważ nie wiemy przed jakimi wyzwaniami jeszcze staniemy.

O tym, że dobro procentuje i warto w nie inwestować:

© Artbook

2 komentarze:

 1. ..już kiedyś ogladałam ten filmik, bardzo mi sie podoba.. żeby być szczęśliwym nie potrzeba wiele, wystarczy dostrzegać małe rzeczy .. reagować na zwyczajne sytuacje dobrem, jeśli można pomóc bądźmy pomocni.. to nic nie kosztuje, a jest takim dobrym uczynkiem sprawiajacym radość i uśmiech dla obu stron.. niestety przykre jest to, że mało jest takich osób, które bezinteresownie zrobią cokolwiek, nawet naprawdę drobny uczynek..

  - pozdrawiam, miłego dnia życzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bezinteresowność to piękna cecha. Zbliża ludzi do siebie. Uwrażliwia, sprawia, że czujemy się coś warci i liczymy się dla innych. Jednak w ostatnich latach odnoszę wrażenie, że mamy spory deficyt takiego spojrzenia na drugich. Brak zainteresowania innymi i coraz mniej empatii sprawia, że ludzie przestają dostrzegać siebie nawzajem i swoje potrzeby. Fajnie kiedy widzę takie obrazki jak ten filmik. Wraca wiara w ludzi 😉
   Pozdrawiam!

   Usuń